Spadené stromy - 27.6.2024

Ve čtvrtek 27. června vyjížděla naše jednotka ke třem zásahům. Nejprve ráno v 8:22 ke stromu zasahujícímu do komunikace u hřbitova. Pak odpoledne v 15:35 ke stromu hrozicímu pádem na elektrické vedení a silnici I/11. Zde musel zasahovat i žebřík ze Šumperka. Odtud jsme jeli ještě ke stromu spadenému na dráty elektrického napětí do Vernířovic.

Spadený strom - 26.6.2024

Ve středu 26. června ve 21:25 nám byl vyhlášen výjezd po bouřce ke spadenému stromu v naší obci. Vyjeli jsme vozidlem CAS Atego v počtu 6 hasičů, na místě jsme strom pořezali a vydali se zpět na zbrojnici. Při cestě zpět nás operační důstojník poslal ještě k jiskřícím drátům elektrického vedení do Rapotína. Zde se naštěstí žádné spadené dráty nepotvrdily a tak jsme se mohli vrátit zpět na základnu.

Požár EPS - 25.6.2024

V úterý 25. června v 9:39 nám přišla SMS z operačního střediska k požáru hlášenému pomocí EPS v naší obci. V průběhu přesunu členů jednotky na zbojnici volal operační důstojník veliteli jednotky, že se jedná o planý poplach a jednotka tedy ani nevyjela.

Požár trávy - 21.6.2024

V pátek 21. června byla naše jednotka v 15:27 přivolána k výjezdu na požár trávy v naší obci. Jednotka vyjela v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 6 hasičů, na místě události však bylo zjištěno, že se jedná o neohlášené pálení klestí a jedná se tak o planý poplach.

Vytažení vozidla - 17.6.2024

V pondělí 17. června v 9:22 vyjela našel jednotka na pomoc spočívající ve vyproštění vozidla, které sjelo do Merty. Na místě nebyl naštěstí zjištěn únik provozních kapalin, takže jsme pomohli s vyproštěním odtahové službě. Asi po 3 hodinách jsme se mohli vrátit zpět na základnu.

Dopravní nehoda - 15.6.2024

V sobotu 15. června v 8:22 nám byl vyhlášen operačním střediskem výjezd k dopravní nehodě dvou osobních vozidel na mostě přes Desnou. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 6 hasičů, na místě byly zjištěny vozidla, posádka bez zranění, takže jsme provedli zajištění místa nehody a zasypání uniklých provozních kapalin sorbentem. Asi po hodině a půl jsme se mohli vrátit zpět na základnu.