Dopravní nehoda - 17.3.2024

V neděli 17. března krátce po půl deváté ráno jsme byli svolání k výjezdu na dopravní nehodu v katastru naší obce. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 5 hasičů, nicméně cestou na místo události jsme byli operačním střediskem odvoláni zpět na základnu.

Požár odpadu - 15.3.2024

V pátek 22. března v 18:26 se rozezněla naše siréna, která nás volala k požáru odpadu v naší obci. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 6 hasičů, na místě bylo zjištěno pálení desek, které bylo sice nahlášeno na HZS, ale poněkud se pracovníkům vymklo kontrole. Použili jsme vysokotlakou hadici a následně ještě další dva proudy C a přívod doplňování vody z hydrantu. Pro rozkrývání ohnisek byl použit bagr, ale i tak se celý zásah protáhl na 2 hodiny. Po kompletním uhašení jsme se mohli vrátit zpět na základnu.

Spadený strom - 24.2.2024

V sobotu 24. února krátce po půlnoci nám byl vyhlášen výjezd ke spadenému stromu na železniční trati. Vyjeli jsme cisternou CAS Atego v počtu 6 hasičů, na místo události jsme museli asi 200 metrů s veškerou výbavou pěšky. Strom přes koleje jsme postupně rozřezali, uklidili a místo jsme předali provozovateli dráhy. Asi po hodině jsme se vrátili zpět na základnu.

Požár skleníku - 26.1.2024

V pátek 26. ledna jsme měli plné ruce práce s chystáním plesu, ale krátce před polednem přišla výjezdová SMS k požáru skleníku v Rapotíně. Rychle jsme naskočili do DA, dojeli na zbrojnici, 10 hasičů se převléklo do zásahovek a oběma cisternami vyrazili na místo události, které bylo už z dálky vidět jako hustý černý kouř. Na místě jsme byli jako první a ihned jsme se pustili do hašení dvěma proudy C, následování dalšími jednotkami ze Šumperka, Rapotína a Velkých Losin. Po uhašení obou skleníků jsme sbalili hadice, zajeli doplnit vodu a mohli jsme opět pokračovat v přípravě plesu.

Nehoda vlaku - 4.12.2023

K další nehodě hromadného dopravního prostředku vyjížděla naše jednotka během jednoho týden v pondělí 4. prosince. Tentokrát se jednalo o vlak, který najel na spadený strom na kolejích. Naše jednotka vyjela vozem CAS Atego v plném počtu 6 hasičů, na místě jsme zjistili, že se nehoda obešla bez zranění, bylo potřeba pouze pomoci jednomu cestujícímu z železničního náspu. Z vlaku neunikaly žádné provozní kapaliny a tak po předání místa provozovateli dráhy jsme se mohli vrátit asi po hodině zpět na základnu.

Nehoda autobusu - 29.11.2023

Ve středu 29. listopadu krátce po desáté hodině dopoledne jsme byli operačním střediskem přivolání k nehodě autobusu v katastru obce Rejchartice. Vyjeli jsme v krátkém čase vozidlem CAS Atego v počtu 4 hasičů, na místě bylo zjištěno, že autobus převážející studenty a pedagogy sjel na neudržovaném úseku silnice do příkopu. Posádka autobusu byla již mimo vozidlo, kdy použili nouzové východy po rozbití oken. Dvěma studentům byla poskytnuta první pomoc a byli předání do péče ZZS. Dále byl autobus zajištěn, provedena likvidace provozních kapalin a zajištěn příjezd náhradní dopravy.