Odchyt hadů - 23.5.2024

Ve čtvrtek 23. května v 17:34 byla naše jednotka přivolána k výjezdu v katastru naší obce. Podle hlášení se mělo jednat o výskyt většího množství černých hadů, na které obyvatelé rodinného domu narazili při sečení trávy. Jednotka vyjela během 4 minut cisternou CAS Atego posílena posádkou DA Sprinter a celkovém počtu 8 hasičů. Na místě bylo provedeno důkladné ohledání, nicméně na zmíněné hady jsme již nenarazili a tak jsme se vrátili zpět k práci na zbrojnici.

Požár budovy - 20.5.2024

V pondělí 20. května krátce po 21. hodině jsme byli operačním střediskem přivolání k požáru výškové budovy ve Velkých Losinách. Vyjeli jsme v krátkém čase všemi třemi vozy v počtu 10 hasičů, na místě zásahu již byla místní jednotka z Velkých Losin a také hlídka PČR, kdy byl zjištěn planý poplach v jednom z lázeňských objektů. Po krátké obhlídce jsme se tedy mohli vrátit zpět na základnu a do svých domovů.

Požár sklepa - 24.4.2024

Ve středu 24. dubna v 7:23 jsme byli přivoláni k požáru rodinného domu ve Vikýřovicích. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 6 hasičů, na místě události již byla jednotka ze Šumperka, která zjistila zakouření prostoru kotelny. Přidali jsme ruku k dílu, protože bylo potřeba vynosit uhlí ze sklepa a odvětrat prostory domu. Také jsme řídili dopravu pro plynulý provoz. Asi po hodině jsme se mohli vrátit zpět na základnu a rozjet se do svých prací.

20240424_075227

Požár přístřešku - 8.4.2024

V pondělí 8. dubna krátce před osmou hodinou ranní jsme byli přivolání k požáru přístřešku u domu ve Velkých Losinách, část Bukovice. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 4 hasiči, na místo jsme dorazili jako první, následování místní jednotkou z Velkých Losin, Loučné a Šumperka. Na místě bylo zjištěno zahoření pergoly, kterou již částečně uhasil majitel nemovitosti, byl proto použit vysokotlaký proud pro dohašení, provedeno odklizení ohořelého dřeva a také kontrola termokamerou. Po dohašení jsme se mohli vrátit zpět na základnu.

Spadený strom - 26.3.2024

V úterý 26. března 2024 krátce před 19. hodinou jsme byli přivoláni ke spadenému stromu v obci Vernířovice. Vyjeli jsme cisternou CAS Atego, následovanou DA Sprinter v celkovém počtu 9 hasičů. Na místě události byl zjištěn strom spadený na elektrické vedení stržené na zem. Na místo byla tedy povolána poruchová služba společnosti ČEZ a my jsme se po dohodě s velitelem zásahu vrátili zpět na základnu.

Dopravní nehoda - 17.3.2024

V neděli 17. března krátce po půl deváté ráno jsme byli svolání k výjezdu na dopravní nehodu v katastru naší obce. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 5 hasičů, nicméně cestou na místo události jsme byli operačním střediskem odvoláni zpět na základnu.