V úterý 20. ledna ve 20:30 jsme byli přes SMS přivolání k požáru střechy rodinného domu v Kopřivné. Vyjeli jsme dvěma vozy a 9 hasiči, na místě jsme zjistili, že se jedná o střídání jednotek u požáru, které začal již odpoledne. V dýchací technice jsme prováděli dohašování a vyklízení půdních prostor a po úplné likvidaci všech ohnisek požáru jsme se asi po 3 hodinách vrátili zpět do svých domovů.
Zásahy
V sobotu 15. listopadu krátce po 14 hodině jsme byli přivoláni k požáru rodinného domu v Rapotíně. Vyjeli jsme na místo v krátkém čas cisternou CAS Atego v počtu 4 hasičů a na místě jsme se potkali i s jednotkami ze Šumperka, Velkých Losin a Rapotína. K zahoření došlo ve sporáku na tuhá paliva, ten byl tedy uhašen a asi po půl hodině jsme se vrátili zpět na základnu.
V pondělí 13. října ve 12:11 nám byl vyhlášen poplach k požáru chatky v obci Rapotín. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 4 hasiči a na místě události jsme se potkali s jednotkou z Velkých Losin. Přidali jsme se k hašení, vynášení vybavení a jeho dohašování. Po kontrole termokamerou jsme byli velitelem zásahu propuštěni k návratu na základnu.
V úterý 21. října v 10:51 jsme byli povoláni jako nejbližší jednotka s AED k zástavě srdce pacienta z Rapotína. Vyjeli jsme v krátkém čas vozem DA Sprinter a 4 hasiči a na místě jsme zahájili resuscitaci pacienta. Po obnově krevního oběhu jsme jej pomohli naložit do vozu záchranné služby a vrátili se zpět na základnu.
Ve čtvrtek 25. září krátce po páté hodině ranní jsme byli přivolání k dalšímu spadenému stromu po noční vichřici v obci Vernířovice. Vyjeli jsme cisternou CAS Atego v počtu 4 hasičů jeli do Vernířovic. Uvedený strom byl spadený přes celou komunikaci a navíc visel na drátech elektrického vedení, takže jsme jej oparně rozřezali a dráty uvolnili. Po cestě zpět jsme ještě odstranili stromy popadané na část komunikace a projeli jsme i zbytek vesnice, kde byly další stromy na drátech elektrického vedení. Po návratu na zbrojnici jsme byli ještě přivoláni k likvidaci sršního hnízda v kůlně, které jsme odvezli.
V pondělí 20. října krátce před polednem se rozezněla naše siréna svolávající nás k výjezdu. Jednalo se o hlášení z EPS o požáru v Diakonii v Petrově. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se o žádný požár nejedná a je zřejmě vadné požární čidlo signalizace. Po nahlášení operačnímu středisku jsme se tedy vrátili zpět na základnu.