Požár sklepa - 24.4.2024

Ve středu 24. dubna v 7:23 jsme byli přivoláni k požáru rodinného domu ve Vikýřovicích. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 6 hasičů, na místě události již byla jednotka ze Šumperka, která zjistila zakouření prostoru kotelny. Přidali jsme ruku k dílu, protože bylo potřeba vynosit uhlí ze sklepa a odvětrat prostory domu. Také jsme řídili dopravu pro plynulý provoz. Asi po hodině jsme se mohli vrátit zpět na základnu a rozjet se do svých prací.

20240424_075227

Požár přístřešku - 8.4.2024

V pondělí 8. dubna krátce před osmou hodinou ranní jsme byli přivolání k požáru přístřešku u domu ve Velkých Losinách, část Bukovice. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 4 hasiči, na místo jsme dorazili jako první, následování místní jednotkou z Velkých Losin, Loučné a Šumperka. Na místě bylo zjištěno zahoření pergoly, kterou již částečně uhasil majitel nemovitosti, byl proto použit vysokotlaký proud pro dohašení, provedeno odklizení ohořelého dřeva a také kontrola termokamerou. Po dohašení jsme se mohli vrátit zpět na základnu.

Dopravní nehoda - 17.3.2024

V neděli 17. března krátce po půl deváté ráno jsme byli svolání k výjezdu na dopravní nehodu v katastru naší obce. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 5 hasičů, nicméně cestou na místo události jsme byli operačním střediskem odvoláni zpět na základnu.

Požár odpadu - 15.3.2024

V pátek 22. března v 18:26 se rozezněla naše siréna, která nás volala k požáru odpadu v naší obci. Vyjeli jsme v krátkém čase cisternou CAS Atego v počtu 6 hasičů, na místě bylo zjištěno pálení desek, které bylo sice nahlášeno na HZS, ale poněkud se pracovníkům vymklo kontrole. Použili jsme vysokotlakou hadici a následně ještě další dva proudy C a přívod doplňování vody z hydrantu. Pro rozkrývání ohnisek byl použit bagr, ale i tak se celý zásah protáhl na 2 hodiny. Po kompletním uhašení jsme se mohli vrátit zpět na základnu.

Spadený strom - 24.2.2024

V sobotu 24. února krátce po půlnoci nám byl vyhlášen výjezd ke spadenému stromu na železniční trati. Vyjeli jsme cisternou CAS Atego v počtu 6 hasičů, na místo události jsme museli asi 200 metrů s veškerou výbavou pěšky. Strom přes koleje jsme postupně rozřezali, uklidili a místo jsme předali provozovateli dráhy. Asi po hodině jsme se vrátili zpět na základnu.

Požár skleníku - 26.1.2024

V pátek 26. ledna jsme měli plné ruce práce s chystáním plesu, ale krátce před polednem přišla výjezdová SMS k požáru skleníku v Rapotíně. Rychle jsme naskočili do DA, dojeli na zbrojnici, 10 hasičů se převléklo do zásahovek a oběma cisternami vyrazili na místo události, které bylo už z dálky vidět jako hustý černý kouř. Na místě jsme byli jako první a ihned jsme se pustili do hašení dvěma proudy C, následování dalšími jednotkami ze Šumperka, Rapotína a Velkých Losin. Po uhašení obou skleníků jsme sbalili hadice, zajeli doplnit vodu a mohli jsme opět pokračovat v přípravě plesu.